Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler, Türk futbol camiasının dikkatle takip ettiği genç yetenekler arasında yer alıyor.

Arda Güler’in hakkında son çıkan haber ise Türkiye’deki hayranlarını şoke etti.

İspanyol basınında çıkan haberlere göre, Real Madrid'in genç oyuncusunun 'disiplinsiz davranışları' gündeme gelmiş durumda.

“ANCELOTTI'NİN KULAĞINA KADAR GİTTİ”

Genç yıldızın disiplinsiz tavırlayı sebebiyle uyarı aldığı ifade edildi. Relevo'da yer alan haberde "Ancelotti'nin kulağına kadar gitti" ifadeleri yer aldı.

Planeta Madrid'in Relevo'ya dayandırdığı habere göre Real Madrid yönetimi Arda Güler'e bir dizi uyarıda bulundu. Genç oyuncunun Madrid'deki günlerine kötü başladığı fakat son zamanlarda yavaş yavaş ritmini bulduğu aktarıldı. Buna rağmen Arda Güler'in yeteri kadar süre bulamamasını dert ettiği ve bu nedenle disiplinden uzak hareketlerde bulunduğu öne sürüldü.

Bunu takım içinden bazı kişilerin raporladığı belirtildi. Arda Güler için öne sürülen disiplin probleminin Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti'nin kulağına kadar gittiği ifade edildi.

Planeta Madrid'in Relevo'ya dayandırdığı haberde şu ifadelere yer verildi:

"Kulüp içinde onun bu davranışı, içinde bulunduğu durum nedeniyle bir isyan hareketi olarak anlaşıldı. Oynamadığı birçok maç olduğunu da belirtmek gerekir. Almeria maçının olduğu gün, oynamayacağını öğrendiğinde ısınma yeleğini kötü bir şekilde fırlattı. Durumu hiç de kolay değildi ama tekrar yoluna giriyor gibi görünüyor. Real Madrid'in üst düzey yetkilileri ona çok güveniyor, öyle ki gelecek sezondan itibaren kiralık gitmeyebilir. Bu nedenle gelecek sezonun kadrosunda yer bulması muhtemel. Bugün itibariyle, kesinlikle hiçbir şey göz ardı edilemez.

Editör: Arda Aşkın AKSOY