Beşiktaş’ın yeni teknik direktörünün kim olacağı uzun bir süredir bekleniyordu. Taraftarlar siyah beyazlı oyuncuları kimin çalıştıracağını bir an önce öğrenmek istiyordu. Sonunda bu düğüm çözüldü ve Beşiktaş Kulübü, yeni teknik direktörünü açıkladı. Peki “Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü kim oldu 2024?” İşte merak edilen soruların yanıtı…

BEŞİKTAŞ’IN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ KİM OLDU 2024?

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklama ile yeni teknik direktör resmen duyuruldu. Siyah Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Yönetim Kurulumuz tarafından yeni dönem yapılanmasıyla ilgili gerçekleştirilen detaylı çalışmalar sonucu Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğüne Hollandalı Giovanni van Bronckhorst getirildi.

2+1 yıllık anlaşmaya varılan Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe yapacaktır. Yeni Teknik Direktörümüzün imza töreni ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Kulübümüz çatısı altında önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız ve güvendiğimiz Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız."

Beşiktaş, Giovanni van Bronckhorst ile yapılan anlaşmanın tüm ayrıntılarını KAP'a da iletti. Beşiktaş'tan KAP'a yapılan açıklamada; "Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü konusunda Giovanni van Bronckhorst ile bugün 2025-2026 sezonu sonuna kadar ve 2026-2027 sezonu için 1 yıl opsiyonlu olacak şekilde sözleşme imzalanmıştır."

BEŞİKTAŞ’IN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ GİOVANNİ VAN BRONCKHORST KİMDİR?

Giovanni Christiaan Giovan Bronckhorst, 5 Şubat 1975 yılında doğdu. Van Bronckhorst, kulüp kariyeri süresince RKC Waalwijk, Feyenoord, Rangers, Arsenal, Barcelona ve tekrar Feyenoord'da oynadı. Barcelona'nın 2005-2006 UEFA Şampiyonlar Ligi zaferinde katkıda bulundu. Final maçında ilk 11'de yer aldı ve o sezon Barcelona forması ile birlikte her Şampiyonlar Ligi maçında oynadı.

Uluslararası düzeyde Van Bronckhorst, Hollanda milli takımı için 107 maça çıktı ve uzun süre takımın kaptanlığında bulundu.b1998, 2006 ve 2010 yıllarında olmak üzere üç kez FIFA Dünya Kupası'nda ve 2000, 2004 ve 2008 yıllarında olmak üzere üç kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda forma giydi.

Van Bronckhorst, Kasım 2021'de Rangers'a teknik direktör olarak geri döndü. İlk sezonunda İskoçya Kupası'nı kazandı sonrasında da UEFA Avrupa Ligi finaline ulaştı ancak penaltı atışlarında kaybetti.

Kaynak: istiklal.com.tr