31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine sayılı gün kala partiler seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 22 Şubat'ta seçimlere katılmayacağını açıklayan Cem Uzan'ın kurucusu olduğu Genç Parti, yerel seçimlerde tüm seçim çevrelerinde CHP'nin adaylarını destekleyeceklerini duyurdu.

Genç Parti'den yerel seçimlerde CHP'ye tam destek

'ÜLKEMİZ KUTUPLAŞTIRILMIŞ BİR SİYASET İKLİMİNDE GİDİYOR'

Genç Parti, dün resmi X hesabından, partinin Genel Başkanvekili Burçin Şahindur'un imzasını taşıyan ve "Genç Parti olarak Sayın Özel’in ayrım gözetmeksizin tüm demokratları davet ettiği Türkiye İttifakı çağrısını olumlu karşıladığımızı ve 31 Mart Yerel Seçimleri'nde tüm seçim çevrelerinde, CHP’nin adaylarını destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" notuyla paylaşılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ülkemiz 31 Mart Yerel Seçimleri’ne kutuplaştırılmış bir siyaset ikliminde gidiyor. AK Parti Genel Başkanının seçmenleri partisine oy vermedikleri müddetçe hizmet alamamakla tehdit ettiği, emeklileri açlığa ve yoksulluğa mecbur ettiği günlerden geçiyoruz. Türkiye siyasi tarihi, vatandaşlarımızın siyasi tehdit ve şantajlara sandıkta pabuç bırakmadığı sayısız örnekle doludur. Tek adam rejiminin ülkeyi içine soktuğu girdaptan ve ekonomik darboğazdan kurtarabilmek, yerel seçimler sonrası yeni kemer sıkma politikalarına maruz kalmamak adına 2023'te yapılan genel seçimlerde yürütme gücünü eline alan Cumhur İttifakı'nı, 31 Mart'taki yerel seçimler marifetiyle sandıkta dengeleyebilmek seçmenlerimizin elindedir.

'CHP'NİN ADAYLARINI DESTEKLEYECEĞİZ'

31 Mart'ta vatandaşlarımız kamu gücünü oya dönüştürerek yerel seçimlerde birkaç belediye daha fazla kazanmak için tehdit dili kullanan, seçmeni azarlayan Cumhur İttifakı ile CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'in ilan ettiği Türkiye İttifakı arasında bir tercihte bulunacaktır. 31 Mart yerel seçimlerini Cumhur İttifakı'na sandıkta bir ders vermenin, yanlış ekonomi politikalarına, hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alan hatalara karşı çıkmak için büyük bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Tüm bu gerekçelerle Genç Parti olarak Sayın Özel'in ayrım gözetmeksizin tüm demokratları davet ettiği Türkiye İttifakı çağrısını olumlu karşıladığımızı ve 31 Mart yerel seçimlerinde tüm seçim çevrelerinde CHP'nin adaylarını destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ