Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin Kurucusu ve eski Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Parti ahlakına uymaz çünkü uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir" dedi. "Bu görüşmeyle ilgili birinci soru görüşme talebinin kimden geldiği olmalı" diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer, Erdoğan’ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir" ifadelerini kullandı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile Akşener'in görüşmesine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Bu görüşmeyle ilgili birinci soru görüşme talebinin kimden geldiği olmalı. Sayın Erdoğan’ın daveti üzerine mi, yoksa Sayın Akşener in talebi üzerine mi bu görüşme gerçekleştirildi. Bu önemli. Buna göre şu değerlendirme yapabilirim:

"AKŞENER TALEP ETTİYSE BU ERDOĞAN’IN GÜCÜNE TESLİM OLMAK DEMEKTİR"

1-Eğer, Erdoğan’ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir.

2-Eğer kendi talebi yani Sayın Akşener, ‘Ben görüşmeyi talep ettim, dolayısıyla bu talebimi de Sayın Erdoğan kabul etti’ diyorsa bunun gerekçelerini Sayın Akşener kamuoyuna gerekçeleriyle açıklamalı.

"MÜSAVAT DERVİŞOĞLU BİLE DEVRE DIŞI BIRAKILDI"

Sayın Akşener, Erdoğan’la görüşme talebinde bulunduysa bunu açıklamalı. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu bile devre dışı bırakıldığı anlaşılıyor.

Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Parti ahlakına uymaz çünkü uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir.

"PARTİSİNE BİLGİ VERMESİ GEREKİRDİ"

Partisine bilgi vermesi gerekirdi. Yani bu görüşmenin öncesinde görüşme kendisinin talebiyse mutlaka ‘Şu gerekçelerle ben Erdoğan’la görüşeceğim’ demesi lazımdı. Veya Erdoğan’ın talebi üzerineyse ‘Evet, ben Erdoğan’la görüşeceğim. Erdoğan’ın böyle bir talebi var. Sizin parti olarak söylememi istediğiniz bir şey var mı?’ diyerek en azından kendi partisine sormalıydı. Burada konuşması ve kamuoyunu aydınlatması gereken Sayın Akşener. Neden aydınlatmadığını bilmiyorum. Medyada, oğlu için büyükelçilik, kendisi için Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı istediğine ilişkin haberler yer alıyor. Tabi onlara çok fazla bir şey söylemiyorum. Burada önemli olan görüşme talebinin kimden geldiğidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener ile görüştü

Dervişoğlu'na iddiaya yanıt verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener'e yardımcılık mı teklif etti? Dervişoğlu'na iddiaya yanıt verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener'e yardımcılık mı teklif etti?

Beştepe'deki görüşmeyle ilgili İYİ Parti'den Akşener'e çağrı Beştepe'deki görüşmeyle ilgili İYİ Parti'den Akşener'e çağrı

Kaynak: istiklal.com.tr