Beşiktaş'ta haftalardır süren teknik direktör belirsizliği resmen sona erdi. Siyah-beyazlı kulüp, Hollandalı teknik adam Giovanni van Bronckhorst ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Van Bronckhorst, Beşiktaş ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe'nin üstleneceği açıklandı. Kulübün açıklamasında, "Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

640X360-9

KAP'A BİLDİRİLDİ

Beşiktaş Futbol AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, "Profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlüğü konusunda Giovanni van Bronckhorst ile 2025-2026 sezonu sonuna kadar ve 2026-2027 sezonu için 1 yıl opsiyonlu olacak şekilde sözleşme imzalanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

2+1 YILLIK SÖZLEŞME

Beşiktaş, Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllık bir anlaşma yaparak, Hollandalı teknik adamın 2025-2026 sezonu sonuna kadar görevde kalacağını ve 2026-2027 sezonu için opsiyonlu olarak sözleşmenin uzatılabileceğini belirtti.

GIOVANNI VAN BRONCKHORST'UN KARİYERİ

Giovanni van Bronckhorst, teknik direktörlük kariyerine Feyenoord'da yardımcı antrenör olarak başladı.

Sonrasında Feyenoord'un U21 takımını çalıştıran Giovanni van Bronckhorst 2015'te A takımın başına geçti.

Feyenoord'un ardından 49 yaşındaki çalıştırıcı kısa bir süre Çin'de Guangzhou City'de görev yaptı. Van Bronckhorst son olarak İskoçya ekibi Rangers'ı çalıştırdı.

Feyenoord'la Hollanda Ligi, Hollanda Kupası (2) ve Hollanda Süper Kupası (2) şampiyonlukları yaşayan Giovanni van Bronckhorst Rangers'ta İskoçya Kupası'nı kazandı.

Van Bronckhorst yönetiminde Rangers, 2021/22 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'nde finale ulaşmış, penaltılarda Almsn tmsilcisi Eintracht Frankfurt'a mağlup olarak kupayı kaçırmıştı. 

Kaynak: AA