Türk taraftarlar, A Milli Takımımızı bayraklarla ve bozkurt selamıyla karşıladı. Berlin polisi ise bazı grupları uyarmaya başladı.

Bozkurt işareti yaptığı için ceza alan Merih Demiral'a destek vermek isteyen taraftarlar zaman zaman Bozkurt selamı yaparak yürüyüş gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye A Milli Futbol Takımı ile Hollanda Milli Takımı arasında oynanacak çeyrek final mücadelesini izlemek üzere Berlin'e gitti. Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve diğer ilgililer uğurladı.

Maç Öncesi Atmosfer ve Polis Müdahalesi
Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda saat 22.00'de başlayacak olan Türkiye - Hollanda maçı öncesi Türkler caddelerde Türk bayraklarıyla yürüyüş gerçekleştirdi. Berlin polisi, Türk taraftarların yürüyüşünü zaman zaman durdurarak, siyasi sembol yapmamaları konusunda uyardı. Bir polisin, sosyal medyada “Taraftar yürüyüşünü durdurmak zorunda kaldık. Lütfen siyasi sembolleri göstermekten kaçının” şeklinde açıklama yaptığı görüntüsü paylaşıldı.

Kaynak: istiklal.com.tr