Kalyoncu Kulluğu Mahallesi Kurdela Sokak'ta kurulan Yenişehir Semt Pazarı'nda geçtiğimiz pazar günü saat 09.40 sıralarında korkunç bir olay yaşandı. Semt pazarında ticaret yapan Salih Aka, evinin önündeki tezgahını açtığı sırada, ansızın tezgahının önüne gelen bir kapüşonlu saldırganın hedefi oldu. Silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Aka, saldırganın kaçmasıyla birlikte yere yığıldı. Olay, çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ancak sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalelere rağmen Salih Aka, hayatını kaybetti.

8961819.jpg

Saldırganın yakalanması için polis geniş çaplı bir operasyon başlattı ve çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda, saldırganın tanınmamak ve izini kaybettirmek için giydiği kapüşonlu sweatshirt'ünü çöp konteynerine attığı belirlendi.

8961820-001.jpg

Kimliği tespit edilen Mustafa S. (28) isimli şüpheli, saldırının ardından bir gün sonra çalıştığı iş yerinde polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Cinayet zanlısının evinde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız tabanca ile 100 fişek ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

8961815.jpg

Mustafa İ. ifadesinde, "Çalıştığım süre içerisinde Salih’in oğlu Fırat bana, ‘Sefil Bilo’, ‘Küçük Emrah’, ‘gel buraya’ diye aşağılamalarda bulunuyordu. Babası da zaman zaman beni ezikliyordu. Fırat beni bazen kuaföre götürüyordu. Kuafördekilere ‘şunu kırpsınlar da insana dönsün’ diyerek bana hakaret ediyordu. Senin sıfatını s... diyerek aşağılıyordu. Bu durumu gururuma yediremeyip ses çıkartınca da beni darp etti. Artık canıma tak etti işe gitmedim." dedi.

Kendisini işe geri getirmek için Salih ve Fırat Aka'nın kimsesiz olmasından faydalandığını dile getiren katil zanlısı, ifadesinde de  bu durumu vurguladı. "Ancak yaşadıklarım aynı şekilde devam etti. Olay günü amacım Fırat’ı öldürmekti. Tezgah açtıkları yere geldim baktım ancak Fırat’ı göremedim. Birkaç kez tur attım, Fırat’ı yine göremeyince babası Salih Aka’ya 4-5 el ateş açtım. Sonrada kaçtım, kaçarken kıyafetlerimi bir çöp konteynerine attım." 

Editör: Gaye SARI