Özgür Özel'in “Talimat verdim. Hepsi geri alındı” demesine rağmen, atamalar konusunda geri adım atılmadığı belirtiliyor.
- Mustafa Bozbey'in Açıklamaları: Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda AK Partili Meclis Üyesi Ömer Faruk Temiztürk'ün baldızı ve diğer yakınlarının belediyeye atanmasıyla ilgili sorusuna Bozbey, “Liyakatli atamalardır. Yaptığımız iş doğrudur” yanıtını verdi.
- Atamalar: Bozbey’in baldızı Sezen Uğurlu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na atanmıştı. CHP Meclis Üyesi Yalçın Işıkyıldız, Burfaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, eşi Pınar Işıkyıldız ise Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’na atanmıştı. Pınar Işıkyıldız ayrıca özel kalem müdürlüğüne vekalet ediyor. CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala’nın eşi Şafak Pala ise Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na atanmıştı.
- Tepkilere Rağmen Atamalar Devam Ediyor: Tepkilere rağmen atanan kişiler görevlerine devam ediyor.

Mustafa Bozbey'in Ek Açıklamaları:
- Troller Konusu: Bozbey, belediye içinde de troller olduğunu belirterek, “Onlar da bulunacak. Net söylüyorum. Bu troller belediyenin içinde de var. Bu trollerin hepsi bulunup gereği yapılacak” dedi.
- Liyakat Vurgusu: Atamaların liyakat esasına göre yapıldığını savunan Bozbey, “Yaptığımız iş doğrudur. Bunun arkasındayız. Ehil ve liyakatlı, daha önce nitelikli bu işi yapmış, Nilüfer’de yıllarca çalışmış insanları göreve getirdik” ifadelerini kullandı.
- Kamuoyu ile Paylaşım: Konunun kamuoyuyla paylaşıldığını belirterek, “Hiç kimse merak etmesin. Bursa’da da insanların yüzünü güldürmek için yola çıktık. Yakında Bursalılar gülümsemeye başlayacak. Siyaset yapmıyoruz. Her şey bir süre sonra kendiliğinden ortaya çıkar” dedi.

Kaynak: İHA