Manisa Yunusemre'nin CHP'li yeni Belediye Başkanı Musa Semih Balaban, AK Parti'li eski başkan Mehmet Çerçi'nin yaptırdığı lüks makam odasıyla ilgili "Bu oda birkaç ay daha böyle kalır. Biz ortak akılla, arkadaşlarımızla bir araya gelerek belediyeye bir kuruş ek bir yük getirmeden bunun bir formülünü bulacağız. Gerekirse bunları satacağız. Ve mütevazi bir makam odasını hep birlikte oluşturup halkımızın, kamuoyunun hizmetine sunacağız" dedi.

KAPIDAN GERİ DÖNDÜ

AK Parti'li eski belediye başkanı Mehmet Çerçi, kendi döneminde yaptırdığı lüks makam odasındaki eşyaların kendisine ve eşine ait olduğunu öne sürerek AK Parti Yunusemre İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düden'i mesai bitiminde belediyeye gönderdi. Yanında evrak ve hiç bir belge olmayan Düden, kapıdan geri döndü.

EŞYALARIMI GERİ VER

Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, eski başkan Mehmet Çerçi’nin "Makam odasını ben kendi paramla yaptırdım, eşyalarımı istiyorum" açıklamasına cevap vererek, “Eşyaları kendisi aldığına, yaptırdığına dair faturaları, ödeme makbuzlarını getirsin teslim edelim. Tutanakla bu iş olmaz” dedi.

Kaynak: İstiklal Haber Merkezi