Çağın dinamiklerine uygun şekilde tasarlanan Behre Dergi, edebiyat aşıklarının özlemini giderecek zengin içeriklere sahip bir yayın ile okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor.

Behre Dergi, klasik yayın anlayışının yanında gelişen kültür ve sanat anlayışımızı da yansıtacak bir yayın politikası izleyecek. Şair ve yazar M. Burhan GERGER ekip liderliğinde yola çıkan Behre, ayrıca M. Ali AKAY, Hakan AYHAN, Melih ÇELİK gibi isimleri de bünyesinde bulunduruyor. Her sayısında yeni isimlerle de güçlenmeyi hedefleyen Behre Dergi kadrosu, yaptıkları sosyal medya açıklamasıyla dergi dünyasına hareket katmak ve kaliteli isimlerle yazıları edebiyat camiasına kazandırmak istediklerini bildirdi.

'Nasibi olana' sloganıyla yayınlanacak Behre Dergi, deneme, şiir, eleştiri, söyleşi, röportaj, öykü, sanat ve eleştiri kategorilerinde özgün içerikleriyle, yüksek kaliteli edebi çalışmaların yeni adresi olacak.

Yeni nesil yazarlar ve yayıncıların yeteneklerini göstermesi ve okuyucuları en iyi eserlerle buluşturmak amacıyla kurulan Behre Dergi, farklı türlerdeki yazıları, şiirleri ve incelemeleri içeren, okuyucuların edebi dünyada kendilerine yeni bir pencere açmalarına yardımcı olacak bir içeriğe sahip olacak. Ayrıca, her sayıda Behre okuyucularına özel röportajlar, söyleşiler ve çeşitli etkinlikler de sunulacak.

Hem içerik hem de görsel açıdan doyurucu nitelikte olan Behre Dergi'de, deneyimli yazarlarla birlikte, geleceğin yazarlarına da yer verilecek. Yetenekli yeni yazarlara, edebiyat dünyasına giriş fırsatı sunacak olan Behre Dergi, gönderilen tüm yazıları değerlendirmeye alarak okuyucuların dikkatini çekecek zenginlikte olan yazıların sahiplerini, edebiyat sevenlerle buluşturacak. Aynı zamanda yazarların, yazılarına ilişkin geri bildirimler vererek yazılarını geliştirmeleri için gönüllü olarak destek verecek.

Dünün, bugünün ve yarının meselelerini gündeminde ve sayfalarında tutan Behre, sadece edebiyatın değil hayata dair tüm detayların paydaşı olmak isteyenler için bir mecra olacak.

HABER: Meltem Suzan ZEKİ