BBP İl Yönetim Kurulu, genel merkezle yapılan görüşmeler sonucunda Tokat'ta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Avukat Eyüp Eroğlu'nu destekleme kararı aldı. Bu kararın ardından Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, BBP Tokat İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

BBP İl Başkanı Mustafa Omalar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Büyük Birlik Partisi, Tokat merkezde belediye başkan adayı çıkarmamış olup, İl Yönetim Kurulu, Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve en son genel başkanımızla yaptığımız istişareler sonucunda Büyük Birlik Partisi olarak Tokat'ta AK Parti adayımız Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'nu destekleme kararı almıştır. Vatana millete hayırlı olsun" dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da Büyük Birlik Partisi'nin verdiği desteğin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Büyük Birlik Partimizin partimize olan bu desteği bizi bir defa çok mutlu etmiştir. Çünkü Tokat'ta çok yoğun bir şekilde hem Muhsin Yazıcıoğlu başkanımıza gönül verenler var hem de Büyük Birlik Partimize gönül veren insanlarımız var. Bu duruş eminim ki bize güç katacaktır. Daha güzel işler yapmak için bizi motive edecektir." şeklinde konuştu. Eyüp Eroğlu, ayrıca BBP'nin desteğini önemsediklerini ve şehir için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurguladı.

Kaynak: İHA