Geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda, sıcak havayı fırsat bilen birçok kişi Büyükada’da yoğunluk oluşturmuş ve ücretsiz yapılan Şehir Hatları vapur seferlerinde bazı yolcular yerde ve ayakta seyahat etmek zorunda kalmıştı.

Adalar Belediyesi Meclis toplantısı, Akpolat başkanlığında Burgazada'daki bir kafede gerçekleştirildi. Toplantıda Özel Güvenlik İzin Belgesi, protokol, ücret tarifesi, ücret aktarması ve bütçe uygulamaları hakkındaki teklifler görüşüldü.

Toplantının ardından Akpolat ve Meclis üyeleri, toplantıyı izleyen vatandaşların sorunlarını, şikayetlerini ve çözüm önerilerini dinledi. Akpolat, Adalar'da gerçekleştirilen minibüs eylemleri hakkında konuşarak, olayların hoş olmadığını ve sorunların sağduyulu davranılarak çözüleceğini belirtti. Minibüs sorunuyla ilgili protestoları saygıyla karşıladığını ve herkesin düşüncesini özgürce beyan etmesi gerektiğini vurguladı, ancak hakaret içeren eylemleri doğru bulmadığını söyledi.

Akpolat, Adalar'da bireysel elektrikli araç kullanımının artmasının sıkıntılar yarattığını ifade etti:

"Adada oturanlar ulaşım sorunu yüzünden bireysel akülü araç kullanmaya başladı. Korkunç şekilde sayısı çoğaldı. Bizler herkes yürüsün diyoruz. Yaşlı olanlar var, yürüyemeyenler var. Yaklaşık 10 bin akülü araç sayısı oldu. Bunlar adaya yakışmıyor. Adalarımızın sokakları demir yığınına döndü. Büyükşehirimizin ve Adalar Belediyesinin temizlik araçları yolda park eden araçlar yüzünden süpürme işlemi yapamıyor. Hiç kimsenin bu araçları plakalandırdık diye adalarda gezme lüksü yok. Bunu açık ve net söylüyorum."

Adalar'da çöp toplama hizmetlerinde personel eksikliği yaşandığını belirten Akpolat, şunları ekledi:

"Biz Adalar'da yaşayan vatandaşımıza çöp konusunda hizmetini yapmakta zorlanırken, bu mesire alanlarında biriken çöp yığınları bizim hem zaman bakımından hem de eleman bakımından yetersizliğimizden müthiş bir külfet oluşturuluyor ve biz bunlardan hiçbir şekilde gelir elde etmiyoruz."

Kaynak: AA