Kurban Bayramı’nda açıklanan tatil nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir'de bazı toplu taşımanın durumu sorgulanıyor. Bayramda toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki “Kurban Bayramı’nda İETT otobüsleri ücretsiz mi? Bayramda Marmaray ücretsiz mi? 2024 Kurban Bayramı’nda köprüler ücretsiz mi, hangi köprüler ücretsiz?” sorularına yanıt aramaya başladı. İşte araştırılan bu soruların yanıtları…

2024 KURBAN BAYRAMI’NDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? BAYRAMDA İETT, MARMARAY, METROBÜS, BAŞKENTRAY, İZBAN BEDAVA MI?

Kurban Bayram’ında vatandaşlar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmeler tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan yani cumartesi gününü pazar gününe bağlayan geceden itibaren, 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar, Kurban Bayramı süresi boyunca ücretsiz faydalanabilecek.

KURBAN BAYRAMINDA HANGİ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ 2024?

Kurban Bayram tatilinden dolayı bazı otoyollar ve köprüler ücretsiz olacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre; KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi, cuma gününü cumartesiye bağlayan gece, saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasının dışında tutuldu.

Kaynak: istiklal.com.tr