Kargo firmaları Ramazan Bayramı’nda çalışıyor mu, çalışmıyor mu? sorusu günün en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bayramdan dolayı evinin ihtiyaçlarını ve diğer ihtiyaçları için internet üzerinden sipariş vererek karşılayanlar, arefe günü ve Ramazan Bayramı'nda kargoların açık olup olmadığı ve dağıtım yapıp yapmayacağı sorgulanıyor. Peki “Bayramda kargolar çalışıyor mu 2024? Arefe gününde kargolar çalışıyor mu? MNG kargo, Sürat kargo, PTT kargo, Aras Kargo bayramda açık mı?” İşte ayrıntılar…

Kargo sektörü, kapasitesini son bir yılda ikiye katladı

KARGOLAR BAYRAMDA AÇIK MI 2024?

Ramazan Bayramı tatili 9 Nisan 13.00 itibariyle başlayacak ve resmi tatil, 10-11-12 Nisan tarihine kadar sürecek. 9 günlük idari izin çerçevesinde kamu kurumları ve kuruluşları 8 Nisan Pazartesi kapalı olacak. Normalde kargo şirketleri çalışacak ama PTT kargo ve şubeleri devlet kurumu olduğundan 8-9 Nisan tarihlerinde hizmet vermeyecek.

8-9 NİSAN'DA KARGOLAR AÇIK MI 2024?

Kargolar, 8 Nisan'da tam gün, 9 Nisan'da ise yarım gün açık olacak.

AREFE GÜNÜ KARGOLAR AÇIK OLACAK MI?

Yurtiçi, MNG, Sürat, UPS, Aras ve diğer kargo firmaları özel kargo kurumları olduğu için arefe günü çalışmaya ve teslimat yapmaya devam edebilir. Kargo bekleyen kişiler, çalıştıkları kargo firmasının müşteri hizmetlerini arayarak bayram öncesinde teslimat yapılıp yapmayacaklarını öğrenebilirler.

BAYRAMDA HANGİ KURUMLAR AÇIK OLACAK?

-          Hastaneler (acil servis dışında) kapalı olacak.

-          Aile Sağlığı Merkezleri kapalı olacak.

-          Devlet Bankaları hizme vermeyecek. 

-          Eczaneler 9 Nisan arefe öğleye kadar açık olacak, bayramda nöbetçi eczaneler hizmet verecektir.

-          Aynı şekilde Borsa İstanbul bu süreçte özel bankalar ile aynı sınıfta yer aldığı için aynı zaman diliminde çalışmalarını sürdürecek ve arefe günü 13.00'a kadar açık olacak.

Kaynak: İstiklal Gazetesi