İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla bayram tatilinin ilk 2 günlük bilançosunu açıkladı.

Bakan Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı" ifadelerini kullanırken hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Yerlikaya trafik güvenliğine dikkat çekerek, "Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor" dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, dün yaptığı paylaşımda ise bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kaza yaşandığını; bu kazalarda 9 kişinin öldüğünü, bin 47 kişinin de yaralandığını duyurmuştu.

Sosyal medya hesabı X'ten açıklama yapan Bakan Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı;

“Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 2. günü 7 Nisan pazar tarihinde 24 saatlik sürede: 572 trafik kazası meydana geldi. 408 bin 796 araç denetlendi. 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi, 33 bin 145 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” 

İşte Bakan Yerlikaya'nın X'ten yapmış olduğu paylaşım;

Kaynak: HABER MERKEZİ