Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde skandal bir hata yaşandı. Talasemi Ünitesi'nde düzenli olarak kan alımı için giden Furkan İçyar'a, iddiaya göre dün yanlış kan verildi. Sadece 30 saniye boyunca yanlış kan verilmesi sonucunda genç, baygınlık geçirdi ve acilen yoğun bakım ünitesine alındı. Olayın detayları araştırılıyor.

"Yanlış kan verildiği için çocuk hala yoğun bakımda" diyen baba Ömer İçyar, şikayetçi olacağını belirterek, "Gideceği yere kadar gitsin. Şu anda yoğun bakımda. Çıkıp çıkmayacağı da belli değil. Başkasının hayatına mal olmaması için şikayetçi olacağım. Çok mağdur durumdayız, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gencecik bir çocuk şu an komada. Biz aile olarak tüm akrabalarla beraber hastanenin önündeyiz, iyi bir haber almak için gece gündüz buralarda yatıp kalkacağız” diye açıklamada bulundu.

Batman’da, Yanlış Kan Verildiği İddia Edilen Hasta Komaya Girdi

Furkan İçyar'ın annesi olan Abide İçyar, hastanenin dikkatsizliği sebebine vurgu yaparak oğlundan gelecek iyi haberi beklediğini söyledi. "Evlattır, evlat acısını Allah kimseye göstermesin” diyen anne de hastaneden şikayetçi olacaklarını dile getirdi.

Talasemi hastasına yanlış kan verildi, komaya girdi' iddiası

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, olayı valiliğe rapor ettiklerini ve konuyla ilgili resmi bir açıklamanın valilik tarafından yapılacağını ifade etti.

Editör: Gaye SARI