Karşıyaka Belediye Başkanı Behiye Yıldız Ünsal, AK Partili Meclis Üyesi Adem Öztürk'ün Zübeyde Hanım Nikah Salonu'nda gerçekleşen nikah töreninde dua edilmesinin engellenmesine tepki göstermesine karşılık olarak skandal bir açıklama yaptı. Ünsal, resmi prosedürlere uygun hareket edildiğini belirtti ve "Müslümanlık dua etmekle olmuyor" dedi.

Ünsal, konunun yargıya taşındığını ifade ederek, "Burada mesele izinsiz söz alınması. Buradan izinsiz söz alsanız sizi uyarmamız gerekiyor. Keşke bu duayla ilgili önceden bilgi verilseydi. Bir iletişim kazası olarak değerlendiriyorum. Burada herkes Müslüman, kalkıp duaya bağlanmamalı. Konu yargıya taşındı. Biz de takipçisi olacağız. Bu konunun daha fazla konuşulmasına gerek yok. Arkadaşımız kurallara uygun davranmaya çalışmıştır." şeklinde konuştu.

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili nikah memuru hakkında "Halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama" suçundan soruşturma başlatmış, İçişleri Bakanlığı ise iddialara ilişkin mülkiye müfettişi görevlendirmişti.

Kaynak: istiklal.com.tr