KAVAL KEMİĞİ KIRILDI

Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan Muhammet Hamza Eşim, 26 Mayıs'ta kuzeniyle oynarken sahipsiz bir köpeğin saldırısına uğradı. Kendisini korumak için evinin önündeki istinat duvarından atlayan çocuk, kaval kemiğini kırdı. Olayı görenler, köpeği uzaklaştırıp 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi.

KORKU DOLU ANLARI ANLATTI

Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Muhammet Hamza, başarılı bir ameliyatın ardından taburcu edildi. Evinde tedavisi süren küçük çocuk, yaşadığı korku dolu anları anlattı. "Köpek saldırdığında çok korktum. Duvardan atladıktan sonra çevredeki insanlar köpeği uzaklaştırdı. Bacağım kırıldığı için ambulans çağırıldı ve hastaneye götürüldüm. Okula giderken köpeklerden korkuyoruz ve toplanmalarını istiyoruz. Ameliyat oldum, ayağım şimdi alçıda ve çok ağrıyor," dedi.

Oğlunun yaşadığı olay hakkında konuşan baba Nurullah Eşim, pazar günü köpek saldırısına uğrayan oğlunun durumunun kendilerini çok üzdüğünü belirtti. "Sahipsiz hayvanlar konusunda bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu köpeklerden dolayı vatandaşlar rahatça dolaşamıyor. Çocukların okula gitmekten korktuğu bir dönem yaşıyoruz. Başka çocukların aynı durumu yaşamaması için sahipsiz köpeklerin toplanmasını talep ediyoruz," ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA