Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde sabah saatlerinde yaşanan olayda, kahvehane işleten 58 yaşındaki Necati Dikici, ekmek almak için evinden çıktığı sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Olay, ilçede büyük tedirginlik yarattı.

Necati Dikici, parkın yanında ilk köpeğin saldırısına uğradığında yere düştüğünü ve kısa süre içinde yaklaşık 10 köpeğin daha saldırdığını anlattı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla köpeklerin arasından kurtarılan Dikici, hastaneye kaldırıldı ve vücudunun çeşitli bölgelerinde ciddi yaralar oluştu.

Olayla ilgili gazetecilere konuşan Dikici, "Ekmek almaya gidiyordum. Parkın yanında bir köpek saldırdı, ardından diğer köpekler de saldırdı. Yere düştüm, karnımı ve kollarımı parçaladılar. Artık sokağa çıkmaya korkuyorum. Haddinden fazla sokak köpeği var burada. Yetkililerden bu konuda acilen çözüm bekliyorum" dedi.

Dikici’nin yeğeni Doğan Karaman da, "Dayım fırına ekmek almaya gitmişti. Bir köpek saldırmış, ardından 8-10 köpek daha saldırıya katılmış. Yere yatırıp parçalamışlar, esnaflar kurtarmış. Yetkililerden önlem almasını bekliyoruz. Sokağa çıkamıyoruz, okula giden çocuklar büyük sıkıntı çekiyor. Devlet yetkililerinden bir an önce tedbir alınmasını rica ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA