Banu Parlak, 1 Ekim 2023'te güzellik merkezine saldırı düzenlendiği iddiasıyla Polatlar'a dava açmıştı. Parlak, güzellik merkezinin silahlı saldırıya uğramasının ardından suçlu olarak Dilan Polat ve Engin Polat'ı işaret etmişti. İddialara göre Polat ailesi, tetikçi tutarak kendisini vurdurmak istemişti. Dilan Polat, Engin Polat ve Engin Polat'ın babası Sezgin Polat hakkında ayrı ayrı 8 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

"Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit" ve "Mala zarar verme" suçlarından yargılanan Polat ailesi ve Banu Parlak'ın davası Nisan ayında görülmüştü.

Engin Polat savunmasında bu olaylarla hiçbir ilgilerinin olmadığını belirtmişti. Banu Parlak ise Dilan Polat ve ablası Sıla Doğu'dan bahsederek can güvenliğinden endişe ettiğini ifade etmişti.

Banu Parlak, sosyal medyada kendisine "davayı geri çek" diyenlere öfke kusarak "Asla dönmem" demişti.

"Dükkanım kurşunlandı, çocuğumun rızkı!" diyen Banu Parlak, takipçilerine sinirden deliye dönmüş ve davasını sürdüreceğini belirtmişti. Ancak sonrasında Parlak, Polatlar'a olan şikayetini geri çekti.

"DOSYA BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR"

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Polat çiftinin ailesiyle görüştüğünü ve davadan geri adım attığını belirten Banu Parlak, şu ifadeleri kullandı: "Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık. Yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık. Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır. Ben bu zamana kadar karşımda muhatap bulamıyordum, avukatım ile yapmış olduğumuz durum değerlendirmesi sonucu olayı direk şahısların kendisinden dinlememiz gerektiği kanısına vardık."

"DİLAN VE AİLESİNİN BÖYLE BİR EYLEMDE BULUNMAYACAĞINA KANAAT GETİRDİM"

"Avukatım sayesinde sonunda bana durumu net izah edebilecek bir muhatap buldum durumu detaylı olarak dinledim Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim bu nedenle de kendileri hakkında şikayetten vazgeçtim umarım adalet yerini bulur. Şunu da belirtmek isterim Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat benim şikayetimden bir gün dahi içeride yatmadı benim dosyamda verilen tutuklama kararı hiç infaz edilmedi bu zamana kadar olan tutukluluk sebepleri mali dosyadır tutukluluklarının sebebi asla ben olmadım."

Kaynak: istiklal.com.tr