Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Milletin malını ve menfaatlerini korumaktan başka bir amacımız olmadı. Bugün, aktif siyasi hayatımı sonlandırıyorum" dedi. Bakanlık görevini Murat Kurum'a devreden Özhaseki'yi Kayseri Havalimanı'nda çok sayıda partili karşıladı.

AKTİF SİYASETİ BIRAKTI

1994 yılında başladığı siyasi kariyerine değinen Mehmet Özhaseki, zorlu günler geçirdiğini ancak hizmet için büyük bir mücadele verdiğini belirtti. "Ömrümüz hizmetle geçti. Büyük projelere imza attık, gece gündüz demeden çalıştık. Kötülere yol vermedik, hayırlı işlerin arkasında durduk. Görevde başı dik ayrılabilmek önemli. Doğruluktan ayrılmadık, milletin malını kendi malımızdan aziz bildik. Bugün aktif siyasi hayatımı sonlandırıyorum" diye konuştu.

A A 20240704 35054670 35054668 E S K I C E V R E S E H I R C I L I K V E I K L I M D E G I S I K L I G I B A K A N I O Z H A S E K I K A Y S E R I D E K O N U S T U

Helallik isteyen Özhaseki, "Elimiz kardeşlerimizde, arkadaşlarımızda. Onlar devam edecek, biz de dua edeceğiz. 'İhtiyaç var' dediklerinde koşarak geleceğiz. Sessizce geriden duacılar ekibinden dua etmeye devam edeceğiz. Bütün Kayserili hemşerilerimizden ve milletimizden helallik diliyorum. Hizmetle dolu bir ömrü görmenin mutluluğu içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

Mehmet Özhaseki görevinden istifa etti Mehmet Özhaseki görevinden istifa etti

"AİLE VAKFIMIZI KURMAK İÇİN DİLEKÇEMİZİ VERECEĞİZ"

Bir basın mensubunun "Kayseri'de mi, Ankara'da mı yaşayacaksınız?" sorusuna Özhaseki, "Kayserimizde olacağız. Burası baba ocağımız. Pazartesi günü aile vakfımızı kurmak için dilekçemizi vereceğiz. Kimsesiz, yetim ve gariplere burs vereceğiz. Eğitimlerine devam etmeleri için elimizden geleni yapacağız. Vakıf hizmetlerine dönüyorum. İnşallah böylece ömrümüzü tamamlarız" yanıtını verdi.

A A 20240704 35054670 35054669 E S K I C E V R E S E H I R C I L I K V E I K L I M D E G I S I K L I G I B A K A N I O Z H A S E K I K A Y S E R I D E K O N U S T U

Kaynak: AA