İlgili duyuruya göre, maaş işlemlerinin en geç 8 Nisan'a kadar tamamlanması istendi ve maaşların tam zamanında ödeneceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'nın belirttiğine göre, Ramazan Bayramı'nın 9 Nisan 2024 Salı günü saat 13.00'te başlayıp 12 Nisan 2024 Cuma gününe kadar devam edeceği ve kamu personelinin 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Maaş işlemleri için ayrıca belirli adımların atılması gerektiği vurgulandı. Bunlar arasında, özlük bilgileriyle ilgili bilgi girişi ve değişiklik işlemleri, maaş hesaplama, bordro ve ödeme emri belgesi oluşturma işlemleri ile Hazine'den nakit talebinin belirli tarihlerde yapılması bulunmaktadır. Maaş ödemelerinin belirtilen bankalar aracılığıyla yapılacağı ve ilgili bankalara maaş banka listelerinin belirli tarihlerde gönderileceği de belirtildi.

Son olarak, maaşların zamanında ödenmesi için ilgili harcama birimleri ve muhasebe birimlerine gereken tedbirlerin alınması hususunda önemle uyarıldı.

Editör: Ali Özgür UZUN