Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale'de destan yazan tüm kahramanları, şehitleri ve gazileri rahmetle, minnetle ve şükranla andıklarını ifade etti.

Çanakkale'nin, bir milletin yapabileceği en büyük fedakarlığı ve kahramanlığı ortaya koyduğu bir destan olduğunu belirten Yerlikaya, bu mücadelenin nesiller boyunca anlatılması ve aktarılmasının en büyük görevleri olduğunu vurguladı. Çanakkale'nin bir millete vurulmak istenen esaret prangalarının kırıldığı yer olduğunu söyleyen Yerlikaya, Çanakkale'nin yeni bir dirilişin ve şahlanışın ayak sesleri olduğunu ifade etti.

Yerlikaya, Çanakkale ruhunun bugüne dek yaşadığına ve hala yaşamaya devam ettiğine dikkat çekti. Terör örgütlerinin Çanakkale'nin ruhunu ve inancını geçemeyeceğini belirten Yerlikaya, bu örgütlerin sonlarının hüsran olacağını ve yok olacaklarını dile getirdi. Ayrıca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine de değinen Yerlikaya, o gece milletin göğsünü vatan için siper ettiğini ve darbe girişimini boğduğunu ifade etti.

Yerlikaya, şehitleri ve gazileri minnetle anarken, onların emanetlerinin kendilerine bir sorumluluk olduğunu ve bu emanetleri yaşatmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, İstanbul'un medeniyetin başkenti olduğunu ve bu şehre hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu vurguladı.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum ile birlikte şehit aileleri ve gaziler de katıldı.

Editör: Ali Özgür UZUN