Tunç, kabinede yer aldığını ve Karabük için bir köprü görevi üstleneceğini söyledi. Karabük'te yeni bir dönemin başladığını belirten Tunç, bu heyecanın adayları Özkan Çetintaya'da olduğunu ifade etti.

Karabük'ü Karadeniz'e bağlayan yol projesinin önemine vurgu yapan Tunç, bu projenin takipçisi olacaklarını ve Karabük'ü daha da geliştireceklerini belirtti. Ayrıca, Garpark projesinin Karabük'e büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki başarısının Anadolu'da dalga dalga yayıldığını söyleyen Tunç, bu başarının gerçek belediyecilik anlayışını temsil ettiğini belirtti. Tunç, AK Parti'nin 22 yıldır iktidarda olduğunu ve milletin 17 seçimde AK Parti'yi tercih ettiğini ifade etti. Tunç, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, gerçek belediyeciliğin şehirleri geliştiren, büyüten, üreten ve hizmet götüren bir anlayış olduğunu söyledi.

Türkiye'nin demokrasisini güçlendirmek için çalıştıklarını ve bu süreçte birçok engelle karşılaştıklarını belirten Tunç, 15 Temmuz hain darbe girişimine de değindi. Türkiye'nin demokrasisini güçlendirmek için yapılan reformları anlatan Tunç, temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırdıklarını ve anayasada yapısal değişiklikler yaptıklarını söyledi.

Son olarak, Tunç, Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu ve temel hak ve özgürlükleri öne alan bir anayasa için parlamentoda uzlaşma sağlanması gerektiğini belirtti.

Editör: Ali Özgür UZUN