Bakan Göktaş'ın Açıklaması:

"İstanbul'daki bir anaokulunda düzenlenen mezuniyet gösterisine otizmli bir evladımızın alınmadığına ilişkin talihsiz görüntüler üzerine, evladımızın annesi ile telefonda görüştüm. Ezgi Hanım'a engellilerimizin ve ailelerinin her zaman yanında olduğumuzu ve kendilerine ihtiyaç duyacağı her türlü desteği sağlayacağımızı ifade ettim. Biz, çocuğun insanlığın ortak emaneti olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Çocuklar söz konusu olduğunda onlardan başka koruyacağımız hiçbir üstün yararın olmadığına inanırız. Bu çirkin ayrımcılığın güçlü bir şekilde karşısında, evladımızın ve ailesinin yanındayız. Her biri toplumumuzun ayrılmaz, vazgeçilmez parçaları olan engelli bireylere karşı sorumluluk bilincimizin samimiyet ve toplumsal duyarlılık temelinde gelişmesini temenni ediyorum."

Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, otizmli öğrencinin ve ailesinin yanında olduklarını ve bu tür ayrımcılıklara karşı duracaklarını vurguladı. Engelli bireylerin toplumun ayrılmaz parçaları olduğunu belirterek, toplumsal duyarlılığın artması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: istiklal.com.tr