Kore dizileri pek çok ülke tarafından beğenilerek izleniyor. Hatta bu yapımların hakları alınarak farklı versiyonları çekiliyor. Türkiye’de de bu zamana kadar pek çok Kore uyarlaması çekildi ve çekilmeye de devam ediyor. O uyarlamadan biri de şu anda beğenilerek izlenen Bahar dizisidir. Bahar dizisi konusu ve kadroda yer alan ünlü isimler Türk versiyonunun hemen sevilmesine neden oldu. Peki “Bahar hangi diziden uyarlama?” İşte bu konuda araştırılan ayrıntılar…

BAHAR DİZİSİ UYARLAMA MI? BAHAR HANGİ DİZİDEN UYARLAMA?

Güney Kore'de 2023 yılının en çok izlenen dizilerinden biri olan 'Doctor Cha'dır. Yani bu yıl ülekmzide çekilmeye başlanan yerli uyarlaması Bahar'dır. Sevilen dizi Bahar yeni bölümleri ile Show TV'de yayın hayatına devam ediyor.

MF Yapım imzalı Bahar yani Doctor Cha dizisinde, karaciğer yetmezliği teşhisi sonrası hayatı değişen, ev ve hayat rutinini değiştiren bir ev hanımlık kabuğundan çıkma hikayesini konu ediniyor. 

DOCTOR CHA DİZİSİ OYUNCULARI VE BAHAR DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

1. Bahar - Cha Jeong-suk

Baha'ı Doctor Cha dizisinde ünlü oyuncu Uhm Jung-hwa canlandırıyor. 20 yıl önce tıp fakültesinden mezun olan ama kayınpederine bakmak zorunda kalan ana karakterlerimiz Bahar'ı ülkemizde Demet Evgar oynuyor.

2. Evren - Roy Kim

Bahar'ın doktoru her sıkıntıya düştüğünde yanında olan ayrıca karaciğer naklini yaptıktan sonra hayatında önemli bir yere gelen doktor Evren'i de ülkemizde Buğra Gülsoy canlandırırken, Doctor Cha dizisinde yani dizinin orijinalinde bu role Min Woo-hyuk hayat veriyor.

3. Rengin - Choi Seung-Hi

Bahar'ın baş düşmanı Rengin'i ise Doktor Cha dizisinde Myung Se-bin canlandırıyor. Timur ile yılllardır bir birlikteliği olan hatta bu birliktelikten kızları "Parla" doğan Rengin'i ülkemizde başarılı oyuncu  Ecem Özkaya oynuyor. 

4. Timur - Seo In-ho

Geldi Timur karakterine. Başta bir aile babası olarak gördüğümüz Timur, ailesini yıllardır kandırmış bir adam. Ne Bahar'dan ne de Rengin'den vazgeçemeyen Timur, kendinden başkasını da düşünmüyor. İzleyicilerin gördüğü yerde bir kaşık suda boğmak istediği Timur karakterini ülkemizde Mehmet Yılmaz Ak canlandırırken, dizinin orijinal halinde Güney Koreli oyuncu Kim Byung-chul. canlandırıyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ