Fenerbahçe'de süren seçim sürecinde başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Jose Mourinho ile yapılan görüşmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

JOSE MOURINHO İÇİN TARİH BELİRLENDİ

Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için geliyorum. Mourinho ile Önder Bey ile birlikte iki saat süren bir toplantı yaptık ve şartlar konusunda anlaştık. Ardından ekibimiz Mourinho'nun menajeri ile görüşmeler gerçekleştirdi ve belirli bir sistem üzerinde mutabakata vardık. Cumartesi günü İngiltere'de görüşmeleri tamamlayacağız. Eğer anlaşma sağlanırsa, Mourinho'yu önümüzdeki hafta İstanbul'a getireceğim. Transferler konusunda Mourinho ile konuşmadan net bir şey söyleyemem. Mourinho isim önerirse, o zaman açıklama yaparız. (Aykut Kocaman'ın durumu sorulduğunda) Mourinho iki yıllık bir anlaşma için geliyor, bu süre sonunda uzatma opsiyonu da var. Bizden sonraki yönetime bağlı. Mourinho gelecek ve üç yıllık planımızın bir parçası olacak," ifadelerini kullandı.

"BİZ FENERBAHÇE'NİN ADAMIYIZ"

Yıldırım, açıklamalarına şöyle devam etti: "Altı yıl aradan sonra dinlenmiş bir şekilde karşınıza çıktım. Ocak ayında Fenerbahçe çalkantılı günler yaşıyordu ve ben de Fenerbahçe'nin başkanlığa değil, sükunete ihtiyacı olduğunu söyledim. O dönemde 500 imza toplayarak başkan adayı olunabiliyordu ve bu durum Fenerbahçe'nin kurumsal yapısını inceleyemeyenler tarafından yapılan bir hataydı. Fenerbahçe Kulübü'nün başkan ve yöneticilerinin yayımladığı faaliyet raporlarındaki bilgilerin doğru kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum ve bu bilgiler üzerinden tartışmalıyız. Başkan 'Ben olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' dediğinde, bu durumun Fenerbahçe'ye zarar vereceğini düşündüm. Fenerbahçe siyaset üstü bir kurumdur ve sadece Kadıköy'ün değil, tüm dünyanın takımıdır. Hepimiz bu çatı altında kardeşçe ve barış içinde yaşarız ve Fenerbahçe'nin başarısı için mücadele ederiz. Biz Fenerbahçeliler kimsenin adamı değiliz, biz Fenerbahçe'nin adamıyız," dedi.

ALİ KOÇ'A ELEŞTİRİ

Kulübün borç durumu hakkında konuşan Aziz Yıldırım, "Ali Koç, 'Benim Fenerbahçe'den alacağım yok' dedi. Ancak dağıtılan kitapçıkta bu durum farklı gösteriliyor. Ali Koç'un kongrede alacaklarını hibe etmesini bekliyorum. Söyledikleriyle kitapçıkta yazanlar örtüşmüyor. Borcun 317 milyon euroya düştüğünü iddia ediyor, ancak kitapçıkta 12 milyar lira borç görünüyor. 350 milyon euro borç var. Ayrıca 2027-2028 sezonuna kadar sporculara ödenecek 150 milyon euroya yakın borç var ve bu bilgiler paylaşılmıyor. Sürekli 'Aziz borç bıraktı gitti' deniyor ama gerçekte kulübün 200 milyondan fazla mal varlığı var. Bu konuları ileride detaylı bir şekilde açıklayacağım. Tüm tesisleri Fenerbahçelilere açacağız ve stattaki düzenlemeleri yapacağız. Kombine ve loca düzenlemelerini yeniden düzelteceğiz, karaborsayı ortadan kaldıracağız," şeklinde konuştu.

Kaynak: istiklal.com.tr