Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Silivri ve Çevre Dernekler Buluşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, mevcut başkan Ali Koç'a yönelik eleştirilerde bulunarak, "Ali Koç 'Şampiyonluk sözü vermiyorum' diyor, 'Ben varken şampiyon yapmayacaklar' diyor. Neden adaysın o zaman? Ben şampiyonluk sözü veriyorum," ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Yıldırım, başkan seçilirse ilk iş olarak Bahçeşehir Basketbol'un sözleşmesini feshedeceğini belirtti. "Onların eski tweetlerini gördüm. Fenerbahçe’nin sahasında Fenerbahçe’den başka kimse oynayamaz," dedi.

Yıldırım ayrıca kulübün borçları hakkında konuştu. "Borcu sayıyorlar ama gelirleri bana yazmıyorlar. Stadı 100 milyon dolara yaptık, yılda 40 milyon dolar geliyor. Borcu yazıyorsun, onu da bana yaz," ifadelerini kullandı.

İZMİR ÇETESİ VE HAKEM ELEŞTİRİSİ

Yıldırım, Fenerbahçe’nin karşılaştığı zorluklara da değindi. "İzmir çetesi var. Çeteyi biliyorsun; sen Fenerbahçe başkanısın, kökünü kurut. Ben varken Özgür Yankaya gelemez dedim, 5 yıl gelemedi. Ben gittim, hemen bizim maça verdiler," dedi.

"FENERBBAHÇE'DEN BAŞKASI OYNAMAZ"

Gelince ilk iş olarak Bahçeşehir Basketbol'un sözleşmesini feshedeceğim. Onların eski tweetlerini gördüm. Fenerbahçe’nin sahasında Fenerbahçe’den başka kimse oynayamaz.

"BORCU YAZIYOR, GELİRİ YAZMIYOR"

Borcu sayıyorlar ama gelirleri bana yazmıyorlar. Stadı 100 milyon dolara yaptık, Yılda 40 milyon dolar geliyor. Borcu yazıyorsun, onu da bana yaz.

DESTEK VE TEŞEKKÜR

Yıldırım, mevcut yönetimin yaptığı iyi işler için teşekkür etti ve Fenerbahçe’nin büyüklüğünü vurguladı. "Fenerbahçe en büyüktür. Bunun herkesin farkında olması lazım. Çocuklarımız artık mutlu olmalı, okullarına rahat rahat gitmeli. Biz Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geliyoruz," şeklinde konuştu.

Editör: Hasan DEMİRCİ