Fenerbahçe başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında sabah saatlerinde başlayan tartışmalar, ulusal bir kanalda canlı yayında devam edecek. Sabah saatlerinde gerçekleşen kongrede gergin anlar yaşandı. Aziz Yıldırım, Divan Başkanlığı seçiminin oldu bittiye getirildiğini iddia ederek kongreyi terk etti.

Kongreyi terk ettikten sonra basına konuşan Aziz Yıldırım, Ali Koç'u eleştirdi ve bazı suçlamalarda bulundu. Ayrıca kongrede yapmayı planladığı ancak yapmadığı konuşma metnini basına servis etti. Ali Koç ise bu gelişmelerin ardından Aziz Yıldırım’a bu akşam birlikte canlı yayına çıkmayı önerdi.

Bu çağrıya yanıt veren Aziz Yıldırım, son dakika açıklaması yaparak, "Sayın Başkan Ali Koç’u aradım. Kendisinin seçeceği bir ulusal kanalda, baş başa, moderatörsüz bir şekilde kendisiyle konuşabileceğimizi ilettim. Kendisinin seçeceği ulusal bir kanalda bu akşam canlı yayına çıkacağız." duyurusunda bulundu.

NOW TV'DE KARAR ALINDI

Aziz Yıldırım'ın moderatörsüz şekilde canlı yayına çıkma teklifi kabul görmedi ve moderatör eşliğinde ilk olarak NOW TV'de karar kılındı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç, 22.30'da NOW TV'de yayına çıkma kararı aldı.

NOW TV'nin ardından Habertürk TV de Fenerbahçe’nin iki başkan adayını yayına çıkarmak için devreye girdi.

Kaynak: istiklal.com.tr