Aziz Yıldırım’ın adaylığını açıklamasından hemen sonra sosyal medyada belki de Galatasaray’ın şampiyonluğundan daha çok Fenerbahçe’nin başkanlık seçimi yerini aldı. Çünkü Türk futbolunda bana göre en büyük sorunlardan bir tanesi Ali Koç, Ali Koç’un karşısında boş verelim Aziz Yıldırım’ı herhangi bir başka aday olsaydı eğer emin olun o adayın kazanmasını isterdim. Çünkü Suudi Arabistan devleti ile bile ikili ilişkilerimizi diplomatik krize sokabilecek açıklamalarda bile bulunmuştu. Ali koç evet Türk futbolunda bir sorun var mı? Var, Türkiye futbol federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Hakem Kurulu, başkanlar, hakem gözlemcileri ve Var gibi sıkıntılar çok büyük.

Ali Koç’un haklılık paylarının olduğu yerler de çok fazlasıyla var doğru ama açıklamaları hem devleti hem hükümeti zora sokacak şekilde, hadi hükümeti geçtik, diyelim ki siyasi görüşü farklı olabilir. Fenerbahçe içerisinde hükümeti destekleyenler de var ayrı mesele ama hükümeti geçtik Ali Koç’un bir açıklamasında devlete meydan okuyor. Benim için Ali koç bir sorundur ülkemizin birliği beraberliği için Ali Koç’un gitmesi gerekir. Karşısındaki aday Aziz Yıldırım veya başka birisi hiç önemli değil kim gelirse gelsin ama Ali koç kesinlikle gitmelidir.

Bunu sadece ben değil Fenerbahçe taraftarlarının %80’i düşünüyor…

Akıllarda tek bir soru var peki sizce Aziz Yıldırım seçilir mi? bana göre çok zor çünkü en son kongreden hemen sonra Ali Koç tarafından kulübe 10.000 kongre üyesi kazandırıldı. Bunların ne kadarı Aziz Yıldırım’ı destekler meçhul ama seçim bu ne olacağı hiç belli olmaz….