İşte Yıldırım'ın açıklamaları:

"Şampiyon olduğumuzda İstanbul'da bir mekanda basketbolcularla eğleniyorduk. Bir gün önce birileri bana, 'Acun Ilıcalı ile ilgili bir problem var, seni uyarmak istedim' dedi.

Ben sordum, 'Nedir bu problem?' diye.

Şöyle cevap aldım: 'İki tane Dominik varmış. Birinde FETÖ üyelerine pasaport çıkartıyormuş, oturma izni sağlıyormuş.'

Bunun üzerine Acun Ilıcalı ile konuştum, eşiyle geldi. Bu durum hakkında uyarıda bulundum, 'Eğer böyle bir şey yapıyorsan kötü olur, bunu yapma' dedim. O da yapmadığını, etmediğini söyledi ama sonradan öğrendim ki böyle bir durum var. Onun için fazla konuşmaması gerekir.

Adnan hocanın konusuna girmemem lazım çünkü 3500 sayfa polis fezlekesini okudum. Suçlanan insanların %20'si bizi Adnan hoca ile Acun tanıştırdı diyor. İddianamede de 4 yerde adı geçiyor.

Sonra da '18 yaşındaydım, gençtim, gittim Adnan hocanın yanında 1 sene kaldım' diyor. 9 sene kaldın ne anlatıyorsun sen ya? İstiyorlarsa çıkıp cevap versinler, belgeleri koyayım önlerine. Başka konular da var, uçaklar gidip geliyor... Ben konuşmayayım, beni konuşturmasınlar. Sokağa çıkamazlar. Bize yalancı diyorlar. Acun Ilıcalı kaşınıyor. Şimdi kaşıyacağım. Mourinho ile Londra'da görüşmüşüm. Yanlış biliyor, Londra'da değil Roma'da görüştüm. Geri zekalı."

Kaynak: istiklal.com.tr