AYT sınav saati sorgulanıyor. 9 Haziran 2024 Pazar günü YKS sınavları devam ediyor. Geçtiğimiz gün uygulanan TYT sınavından sonra sıra AYT ve YDT sınavlarına geldi. Milyonlarca adayların sınavın heyecanı bugün de devam edecek. Peki “AYT saat kaçta başlayıp kaçta bitecek 2024? AYT’den ilk çıkış ve son çıkış saati kaçtır?” İşte araştırılan bu soruların yanıtları…

AYT SAAT KAÇTA BAŞLAYIP, KAÇTA BİTECEK 2024?

ÖSYM YKS 2024 sınav bilgilerini duyurdu. ÖSYM'den yaptığı açıklamaya göre, 8 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) saat 10.15'te gerçekleştirildi.

9 Haziran Pazar günü Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.15'te başlayacak. Aynı gün son oturum da Yabancı Dil Testi (YDT) ise saat 15.45'te başlayacak.

- AYT, 9 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu sınav, 10.15'te başlayacak ve 180 dakika sürecektir.

- YDT, 9 Haziran 2024 Pazar günü yapılacaktır. Bu sınav da 15.45'te başlayacak ve 120 dakika sürecektir.

Ayrıca sınavlardan ilk ve son çıkma saatini de merak edenler için; YKS sınav kılavuzunda belirtilen bilgiye göre, adaylar sınavın ilk 90 dakikası ve son 15 dakikası içinde sınav salonundan dışarı çıkarılmayacaktır.

YKS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

YKS soru ve cevap anahtarı, sınavların bitiminden sonra sorgulanacak. Adaylar sonuçlar öncesi puan hesaplama yapabilecekler. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) düzenlediği sınavlara dair soruları ve cevapları genellikle sınavın yapıldığı gün sınavdan birkaç saat sonra erişime açmaktadır. 

Kaynak: istiklal.com.tr