Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in suikast sonucu öldürülmesinin ardından yankılar sürüyor. Ülkü Ocakları'nın iddianameye girmemesine ve MHP'li yöneticilerin açıklamalarına atıfta bulunan Ayşe Ateş'in sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Emre Yüksel'in bir olay sırasında kolunu tutan polise, "Bir dakika, ben Ülkü Ocakları genel başkan yardımcısıyım" dediği anlara ait görüntü yer aldı.

Ayşe Ateş paylaşımında "Bağı var mı, yok mu? İlişkili mi, değil mi?" diye sorarak sözlerini "Dilerseniz bir de 'Tutuklananların bizimle alakaları yok. Bize iftira atıyorlar, operasyon çekiyorlar, saldırıyorlar!' diyerek bağlarını reddettikleri sanıklardan biri olan EMRE YÜKSEL’in sesinden dinleyelim" şeklinde sürdürdü.

"Emre Yüksel kimdir?" diyen Ayşe Ateş, şözlerini şu şekilde devam ettirdi:

"Kiralık katil Eray Özyağcı’yı bir diğer sanık Tolgahan Demirbaş ile birlikte, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a tahsisli 06 AT 5021 plakalı araçla kaçırdığı tespit edilen zanlıdır. Videoda da ifade ettiği gibi: Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı’dır. Burada da devletin polisine, devlete kafa tutuyor. Tıpkı karıştığı bu siyasi cinayette yaptığı gibi.

Herkes eteğindeki taşları döksün; imaları, ithamları bir yana bırakıp elindeki bilgi ve belgeleri mahkemeye sunsun. Bir ayağı apaçık Ankara'da olan bu suikastin diğer ayağının nerede olduğunu da bütün kamuoyu öğrensin.

Bu hayattaki hiçbir şey doğruyu söylemekten daha zor, dalkavukluktan daha kolay değildir. - Dostoyevski."

Kaynak: istiklal.com.tr