Kaza, Didim-Söke karayolu Uslu Sitesi Kavşağı'nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Didim-İstanbul seferini yapan özel bir firmaya ait yolcu otobüsü, kavşaktan ana yola çıkan bir otomobille çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle otobüs, otomobili metrelerce sürükledi.

Kazayı gören diğer sürücüler 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu ve bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri otomobilde sıkışan kişileri çıkartarak sağlık ekiplerine teslim etti.

Kazada otomobilde bulunan sürücü Erdinç Atılgan olay yerinde yaşamını yitirdi. Otomobildeki diğer yolcular Serap Atılgan, Ayşe Sazboğa ve Yasin Sazboğa ise ağır yaralı olarak hastaneye sevk edildi. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaralıların kurtarılamadığı ve yaşamlarını yitirdikleri bildirildi.

A W182505 01

Kaza sonrasında cumhuriyet savcısı olay yerinde inceleme yaparken, Didim-Söke yolu trafiğe kapatıldı. Kazaya karışan araçlar çekici yardımıyla bölgeden kaldırıldı ve otobüsteki yolcular başka bir araçla tahliye edildi.

Kazada hayatını kaybeden Erdinç Atılgan ve eşi Serap Atılgan'ın ilçede oto yıkamacı olarak çalıştıkları öğrenilirken, Ayşe Sazboğa ve Yasin Sazboğa'nın ise ilçedeki bir okulda temizlik personeli olarak görev yaptıkları öğrenildi. Ailelerin kısa süre sonra dünür olacakları ve kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarının derin bir üzüntü yaşadığı belirtildi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı ve olayın detayları incelenmeye devam ediyor.

Kaynak: İHA