Bursa'nın İnegöl ilçesinde, acı bir olay yaşandı. Akhisar Mahallesi'nde bulunan Karalar Yolu Caddesi'nde, müteahhit baba Mehmet G., 4 yaşındaki oğlu Ali Furkan ile birlikte aracıyla yapımı devam eden site inşaatını incelemeye gitti. Ancak çocuk, babasının aracında oturmayı tercih etti ve şantiye alanına gitmedi.

Bir süre şantiyedeki incelemenin ardından aracın kapısını açan baba, çocuğunu hareketsiz bir şekilde buldu. Baba, çocuğunu uyandırmak için çaba gösterdi, ancak başarılı olamadı. Çocuk, hemen özel bir araçla özel bir hastanenin acil servisine yetiştirildi. Ne yazık ki, solunumu olmayan çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Haberi alan aile ve yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

Çocuğun cenazesi, savcılık incelemesinin ardından kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bugün Bursa'da hava sıcaklığının 36 dereceye kadar çıktığı ve araç içindeki sıcaklığın 50 dereceyi geçtiği belirtildi.

Uzmanlar, böyle acı olayların yaşanmaması için çocukların otomobil içinde camlar kapalı halde bırakılmaması gerektiğini vurguladılar. Bu tür durumlarda dikkatli olunması, çocukların güvenliği için hayati önem taşıyor.

Kaynak: İHA