TÜVTÜRK'ün yeni kararı, araç sahiplerini sevindirdi. Yeni düzenlemeyle birlikte, egzoz pulu adı verilen egzoz gazı emisyon ölçümünü yetkilendirilmiş kurumlarda yaptıran ve bu belgeyi sunan bazı araç sahipleri, ek testlere gerek kalmadan araç muayene işlemlerini tamamlayabilecekler.

İŞLEMLER HIZLA TAMAMLANACAK

Bu uygulama, araç sahiplerine büyük kolaylık sağlayarak hem zaman kazandıracak hem de muayene süreçlerini daha verimli hale getirecek. Uzun kuyruklar ve ek testlerle uğraşmadan, sadece egzoz pulu belgesiyle muayene işlemleri hızla tamamlanabilecek.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Gezici istasyonların bulunduğu il ve ilçeleri, TÜVTÜRK'ün resmi internet sitesinden öğrenebilir ve uygun tarihlerde randevunuzu alabilirsiniz.

İnternet üzerinden alınan randevu sayesinde, belirlediğiniz gün ve saatte aracınızı muayeneye sokmak çok daha kolay olacak. Bu sayede uzun kuyruklarda beklemeden hızlıca işlerinizi halledebilirsiniz.

Yeni uygulama sonrasında bazı araç sahipleri randevu almadan muayene istasyonlarına gitse de, TÜVTÜRK randevusuz muayene yapmayacak.

Kaynak: istiklal.com.tr