HAZİRAN BAŞLANGICINDA ANİ SICAKLIK ARTIŞI

Haziran ayının başlamasıyla birlikte Antalya’da ani bir sıcaklık artışı yaşandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından kent merkezinde sıcaklık 41 dereceye yükseldi.

NEM VE DENİZ SUYU SICAKLIĞI ÖLÇÜMLERİ

Antalya’da nem oranı yüzde 37 olarak ölçülürken, deniz suyu sıcaklığı ise 25 dereceye ulaştı. Sıcak hava dalgasının etkisiyle, hafta içi olmasına rağmen birçok vatandaş sahile akın etti.

KONYAALTI SAHİLİ'NDE YOĞUNLUK

Hafta içi olmasına rağmen, sıcak hava nedeniyle Konyaaltı Sahili vatandaşların akınına uğradı. Antalyalılar ve turistler, Akdeniz’in serin sularında serinleyerek rahatladı.

DENİZDE SERİNLEME KEYFİ

Çocukları ve torunları ile birlikte sahile gelen vatandaşlar, denizin keyfini çıkardı. Hüseyin Ulaşan isimli vatandaş, "Cumartesi gününe kadar hava gayet güzeldi. Son iki gündür hissedilir derecede bir yükseliş var. Güneşle beraber, hava sıcaklığı şu anda 41-42 dereceyi buldu" dedi. Torunu ile birlikte sahile gelen ve denizde su savaşı yapan bir başka vatandaş ise, "2-3 gündür hava daha güzel oldu. Sabah 25-36 derece iken, sahile gelirken termometrede 41 dereceyi gördüm" ifadelerini kullandı.

SICAK HAVA DALGASININ ETKİLERİ

Ani sıcaklık artışıyla birlikte, Antalyalılar ve turistler serinlemek için Konyaaltı Sahili’ni tercih etti. Sıcak havanın etkisi, hem yerli hem de yabancı turistlerin sahilde keyifli anlar yaşamasına olanak tanıdı.

Kaynak: İHA