İzmir'in Torbalı ilçesinde uyuşturucu bağımlısı oğulları tarafından öldürülen çiftin cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu morgunda otopsi işlemleri için bekletiliyor. Cenazeleri teslim almaya gelen Emin Yıldız (55), "Uyuşturucu krizine girince anne ve babasından para istiyor. Anne ve baba da vermeyince trajedi yaşanıyor. Şu an kız yeğenim ise anne ve babasının hastanede tedavi gördüğünü sanıyor, öldüklerinden haberi yok" ifadelerini kullandı. 

A W215170 07

Olay, salı günü akşam saatlerinde ilçeye bağlı Tepeköy Mahallesi 4508 Sokak'taki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, uyuşturucu bağımlısı Kamil Yılmaz (25), henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı annesi Sevilay Yılmaz (48) ve babası Hikmet Yılmaz (50) ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Kamil Yılmaz, annesi ve babasına ateş etti. Anne ve baba kanlar içinde yere yığılırken, Kamil Yılmaz aynı tabanca ile kendi kafasına ateş etti. Olay sırasında komşuda olan ve eve döndüğünde durumu fark eden ailenin küçük kızı A.D.Y. (12), hemen 112 Acil Çağrı Merkezine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Sevilay ve Hikmet Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı olan Kamil Yılmaz, ambulansla Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Kamil Yılmaz'ın hayati tehlikesi devam ediyor.

A W215170 08

Kız kardeşinin ve eniştesinin cenazelerini almak için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gelen acılı ağabey Emin Yıldız, "Uyuşturucu krizine girince anne ve babasından para istiyor. Anne ve babasını vurduktan sonra kendisini vuruyor. Para vermedikleri gibi tedavi görmesi için de baskı yapıyorlardı. Hap kullandığını biliyoruz. Annesine şiddet uyguladığı için daha önce annesi şikayette bulunmuş ve o da cezalandırılmıştı. Denetimli serbestlikten faydalanıyordu. Kız kardeşi olay sırasında komşudaymış, sonradan gelmiş ama olaydan haberi yok. Abisinin yere düştüğünü ve bağırdığını sanıyor. Yaşı da küçük olduğu için çok fazla konuşamıyor. Şu an bizimle kalıyor ve anne babasının hastanede tedavi altında olduğunu sanıyor, öldüklerini söylemedik. Pedagog, anne ve babasının hayatını kaybettiğini anlatacak. Anne ve babaların çocuklarına sahip çıkmalarını istiyorum. Çocuklarını başıboş bırakmasınlar, her şeyini takip etsinler. Bütün sorunlar aileden kaynaklanıyor. Anne ve baba çocuklarını takip etmezse, gençlerimiz bu yollarda heder oluyor, aileler dağılıyor" dedi.

A W215170 10

Çiftin cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından hayatını kaybeden Sevilay Yılmaz'ın ağabeyi Emin Yıldız'a teslim edilecek. Cenazeler, Torbalı Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Torbalı Mezarlığı'na defnedilecek.

A W215170 02

Çiftin sosyal medya hesaplarında, ailenin mutlu anılarına ait fotoğraflar kaldı. Sevilay Yılmaz'ın, katili olan oğluyla askere gönderirken çekilmiş mutlu aile fotoğrafları ve Kamil Yılmaz'ın iş yerinde oğluyla çektirdiği fotoğraflar yürek burktu.

Kaynak: İHA