Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Ankara'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı sıfatıyla Türkiye'ye ilk ziyaretini gerçekleştiren Steinmeier'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanacağı belirtildi. 

TÜRKİYE ALMANYA İLİŞKİSİ ELE ALINACAK

Resmi görüşmelerde; Türkiye ve Almanya ilişkilerinin tüm boyutlarıyla ele alınacağı, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da geliştirilmesi için yapılabilecek adımların değerlendirileceği bildirildi. Görüşmelerde ayrıca, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırıları ve bölgedeki son durum, Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaştaki son gelişmeler, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, küresel ve bölgesel konuların ele alınacağı aktarıldı.

MANSUR YAVAŞ VE ÖZGÜR ÖZEL İLE GÖRÜŞECEK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Steinmeier tarafından Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğinde kabul edilecek. Steinmeier daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la da bir araya gelecek. Yavaş ve Steinmeier, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'ndeki etkinlikte görüşecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ