Bu akşam oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe derbisi konuk takım Fenerbahçe'nin 3-2'lik galibiyeti ile sona erdi. Sarı lacivertlilerin sahada galibiyet sevinci yaşadığı anlarda Trabzonsporlu taraftarlar sahaya indi.

Fenerbahçeli futbolcular ve Trabzonsporlu taraftarlar arasında çıkan arbedeyi güvenlik güçleri zorlukla kontrol altına aldı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla maç sonu yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

 “Bu akşam oynanan Trabzonspor Fenerbahçe futbol karşılaşması sonrası sahaya giren seyircilerle ilgili kimlik belirleme çalışmaları ve maç sonu yaşanan olaylarla ilgili soruşturma derhal başlatılmıştır. Spor, her şeyden önce centilmenliktir. Futbol sahalarında şiddet olaylarının yaşanması asla kabul edilemez. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Trabzon'da ortalık karıştı! Maç sonu taraftar sahaya girdi Trabzon'da ortalık karıştı! Maç sonu taraftar sahaya girdi

BAKAN BAK'TAN SORUŞTURMA AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından yaşananlar sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna yakışmamaktadır. İlgili makamlarca gerekli soruşturma başlatılmıştır. Süreci yakından takip etmeye devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
 

Editör: Turan KIŞLAKÇI