Koç, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'un ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Süper Kupa finalinin deprem bölgesinde düzenlenmesi önerisini gündeme getirdi.

Ali Koç, "İktidar mensubu bir siyasetçi olarak sizden ricamız, Süper Kupa'nın deprem bölgesinde oynanmasını öneri olarak sunmak istiyoruz. Bence çok faydalı olur." dedi. Bu öneri, Suudi Arabistan'da yaşanan tişört krizi sonrasında turnuvanın nasıl devam edeceği konusundaki belirsizlikleri çözmek ve sporun toplumsal bir dayanışma aracı olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla yapılmış gibi görünüyor.

Murat Kurum ise bu öneriye olumlu bir yanıt vererek, "Çok değerli bir teklif. Biz de takipçisi ve destekçisi olacağız." şeklinde konuştu. Bu gelişmeler, Türk futbolunda yaşanan olayların siyasi ve sosyal boyutlarına dair ilgi çekici bir gelişme olarak öne çıkıyor. Süper Kupa finalinin deprem bölgesinde düzenlenmesi önerisi, futbolun ötesinde toplumsal konularla ilgili bir platformda çözüm arayışının bir yansıması olarak değerlendirilebilir.