Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylara ilişkin yürütülen soruşturmada yebi bir gelişme yaşandı. 

ALİ KOÇ VE SELAHATTİN BAKİ İFADEYE ÇAĞRILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Mayıs'ta gerçekleşen Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darp edilmesiyle ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Bu kapsamda, Ali Koç ve Selahattin Baki ifadeye çağrıldı ve bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde ifade vermeleri bekleniyor.

3 İSİM DAHA ÖNCE İFADE VERMİŞTİ

Soruşturma süreci, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin RAMS Park'ta oynanmasının ardından başlatılmıştı. Stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darp edilmesi üzerine genişletilen soruşturma çerçevesinde, Fenerbahçe Kulübü doktoru Ertuğrul Karanlık, eski Fenerbahçe yöneticisi Hulusi Belgü ve teknik direktör İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal daha önce ifade vermişti.

İstanbul Adliyesi'ne gelerek Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda ifadeleri alınan bu üç kişi, adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Hakimlik, şüphelilere yurt dışına çıkış yasağı ve ayda iki kez karakola imza atma şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar vermişti.

Kaynak: AA