Galatasaray'ı yendikleri bu derbi sonrası Ali Koç, hem sahadaki başarıdan hem de futbol dünyasındaki bazı kişilere yönelik eleştirilerinden bahsetti.
Ali Koç, Galatasaray'a karşı alınan galibiyetten sonra yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'nin gerçek şampiyon olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
"Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu; ş*r*fsi*lere, hırsızlara, alçaklara gösterdik. Takımımız kahramanca savaştı. Bu atmosferde, böyle bir hakeme rağmen umudumuzu son haftaya taşımamıza vesile oldular. Allah onlardan razı olsun."

Koç, sistemin adil olmadığını savunarak, Fenerbahçe'nin birçok başarıya imza attığını fakat sistemin karşısında yenildiklerini belirtti:
"Biz herkesi yendik. 6 derbinin 4'ünü kazandık. Sistemi yenemedik ama az kaldı. Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. Bunu sadece Fenerbahçe değil, herkes istiyor. 3-5 kulüp diye hitap ediyor ya... Sistemi yenemedik ama yaklaşıyoruz."

Fenerbahçe'nin yabancı hakem talebini yineleyen Ali Koç, Türk hakem sistemine olan güvensizliğini dile getirdi:
"Bugün niye Süper Kupa'ya yabancı hakem istediğimiz, niye sezon boyunca yabancı hakem diye haykırdığımız tescil edilmiştir. Matematiksel olarak şampiyonluk olası ama Türkiye Ligi normal şartlarda değil. Allah bilir kimi atayacaklar, ne kurgular yapacaklar."

Koç, 2 Nisan'daki Genel Kurul çağrısından sonra sistemde taşların yerinden oynamaya başladığını ifade etti ve Fenerbahçe camiası içindeki bazı kişilere yönelik eleştirilerde bulundu:
"Bir derbi mağlubiyeti üstüne plan yapan, böyle önemli bir maç öncesinde takımın ve hocanın motivasyonunu bozan Fenerbahçelilere de armağan olsun."

Dursun Özbek'e Yanıt

Düello Çağrısı:
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Ali Koç'a yönelik sert tepkilerine de yanıt veren Koç, Özbek'i televizyon programında tartışmaya davet etti:
"Beni düelloya mı çağırıyor? Biz iki senedir televizyonların karşısında düelloya çağırıyoruz. Düello değil, tartışalım. İnsanlar iki başkanın da kimliğini, kişiliğini görsün. Bugün biraz geç oldu, uykusu kaçmasın. Bu hafta içinde istediği TV kanalında, Galatasaray TV de dahil çıkmaya hazırım."

Ucuz Kabadayılık Eleştirisi:
Koç, Özbek'in sözlerini ucuz kabadayılık olarak nitelendirerek, düello çağrısına karşılık verdi:
"Bu ne ucuz kabadayılık ya? Oradan buradan atıp tutmayın. Biz bir gün öyle bir gün böyle diyen adamlar değiliz. İstiyorsa yarın çıkalım. Sayın Başkan'ın cesaretlenmesine çok sevindim. Küçük bir itiş kakış sonrası düelloya çağırıyor. Artık çağırdı, bu düelloyu yapmak zorunda. Kaçmak yok. Er meydanına bekliyoruz."

Kaynak: istiklal.com.tr