İYİ Parti'den istifa eden eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını iddia etti. Ancak, bu iddiaya İYİ Parti kaynaklarından yalanlama geldi.

Özge Sönmez'e konuşan bir İYİ Parti yetkilisi, istifanın söz konusu olmadığını ve Meral Akşener'in saat 00.00'da bir basın açıklaması yapacağını belirtti.

Bu gelişmeler, İYİ Parti içindeki siyasi dinamikleri ve Meral Akşener'in geleceğiyle ilgili spekülasyonlara yol açabilir. Ancak, kesin bilgiler için resmi açıklamaların beklenmesi önemlidir.

Öte yandan başarısızlıkla sonuçlanan seçimlerin ardından İYİ Parti karıştı. İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, görevinden ayrıldığını duyurup İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i istifaya davet etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bilge Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

Editör: Ali Özgür UZUN