Bren petrol ve döviz kurunda yaşanan hareketlilik akaryakıt fiyatlarına doğrudan zam ya da indirim olarak etki ediyor. 21 Haziran Cuma gününden itibaren benzin ve motorinde geçerli olmak olacağı belirtilen zam ileri bir tarihe atılmıştı. Bu zammın ne zaman kesin olarak açıklanana kadar vatandalar, “Benzin ve motorine ne zaman zam gelecek? Ertelenen akaryakıt zammı ne zaman?” sorularını sormaya devam edecek. Peki “Ertelen akaryakıt zammı ne zaman yapılacak?” İşte ayrıntılar…

BENZİN VE MOTORİNE NE ZAMAN ZAM GELECEK 21 HAZİRAN 2024?

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin yakın takibinde yer alıyor. Benzin ve motorin fiyatlarına bugünden itibaren geçerli olmak üzere beklenen zam bilindiği üzere ertelenmişti. 21 Haziran 2024 Cuma gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,64 TL, Motorin grubunda ise 1,63 TL artış yapılacağı tahmin ediliyordu.

Beklenen benzin ve motorin zammı için yeni tarih verildi. Benzin grubunda 1 lira 81 kuruş, motorin grubunda ise 1 lira 79 kuruş fiyat artışı bekleniyor. Zammın gelecek hafta pazartesi ya da salı gününden itibaren geçerli olacağı bekleniyor.

21 Haziran 2024 Cuma Güncel akaryakıt fiyatları!

İstanbul Avrupa Yakası benzin, motorin fiyat listesi

Benzin fiyatı: 40,26 TL

Motorin litre fiyatı: 40,65 TL

İstanbul Anadolu Yakası benzin, motorin fiyat listesi

Benzin fiyatı: 40,14 TL

Motorin litre fiyatı: 40,56 TL

Ankara benzin, motorin fiyat listesi

Benzin litre fiyatı: 41,24 TL

Motorin litre fiyatı: 41,63 TL

İzmir benzin, motorin fiyat listesi

Benzin litre fiyatı: 41,52 TL

Motorin litre fiyatı: 42,00 TL

Kaynak: istiklal.com.tr