Gazeteci Deniz Zeyrek, geçtiğimiz günlerde Sözcü TV canlı yayınında eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Zeyrek, programda Varank'ın devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora’da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir ya da İstanbul Zekeriyaköy’de 100 milyonluk havuzlu villayı nasıl alabilir şeklindeki ifadelerle gündeme gelmişti.

Varank ise bu iddialara sert bir yanıt verdi. Deniz Zeyrek'i etiketleyerek Twitter hesabından bir paylaşım yapan Varank, "Azıcık haysiyetin varsa, o 'elimde görüntüler var' dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim." ifadelerini kullandı.

Paylaşımında daha da ileri giden Varank, iddialara karşı net bir şekilde açıklama yaparak, söz konusu iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti. Zekeriyaköy'de 100 milyonluk havuzlu villayı bile almadığını söyleyen Varank, bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu dile getirdi. Ayrıca, Angora'da da hiçbir zaman evinin olmadığını ve Beytepe'de birikimleriyle birlikte yaptığı evde yaşadığını ifade etti.

Varank, hayatının büyük bir kısmının ticaretle iç içe geçtiğini ve çeşitli başarılar elde ettiğini vurgulayarak, iddiaların kendisine yönelik kişisel saldırılar olduğunu belirtti. Ayrıca, Zeyrek'in eleştiri yönelttiği ODTÜ mezuniyet albüm fotoğrafındaki tarzın, politik bir duruş olduğunu ve maddi durumuyla ilgili bir gösterge olmadığını ifade etti.

Son olarak, Varank, kendisine iftira atanların kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasıyla başkalarına iftira atmaya çalıştığını ve bu çabalarının kamuoyunun takdirine bırakıldığını söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ