Toplantıya, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve İl Koordinatörü Vahit Atalan, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş yaptı. Başkan Menteş, AK Parti'nin kurucu üyeleri olarak üzerlerine düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek zorunda olduklarını belirtti. Ayrıca, partinin şehirde kurulmuş olmasının önemli bir sorumluluk taşıdığını ifade etti. AK Parti'nin Türkiye'yi geleceğe taşıyacak vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceğini vurguladı.

Konuşmasında, diğer siyasi partilere yönelik eleştirilerde bulunan Çelebi, CHP ve HDP'nin tutumlarına dikkat çekti. CHP'nin adayı Burcu Köksal'ın Atatürk'e ve Osmanlı Devleti'ne yönelik ifadelerini eleştirdi ve ses çıkarmamasını sert bir dille eleştirdi. Ayrıca, HDP'nin sözcüsü Mithat Sancar'ın Abdullah Öcalan'a yönelik ifadelerini ve CHP'nin bu konudaki tutumunu eleştirdi.

Çelebi, milliyetçilik vurgusu yaparak, Afyonkarahisar'a geldiğinde milli değerlere sahip çıktıklarını ancak ana muhalefetin Ankara'da farklı bir tavır sergilediğini iddia etti. Çelebi, ana muhalefetin çifte standartlarına ve samimiyetsizliğine vurgu yaparak sert bir şekilde eleştirilerde bulundu.

Editör: Ali Özgür UZUN