UEFA'nın Merih Demiral hakkında vermiş olduğu 2 maçtan men etme kararı sonrası siyasilerden tepki gelmeye devam ediyor. Konuya sessiz kalamayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalar ile tepkilerini gösterdiler.

Sözcü Çelik'in paylaşımında şu ifadelere yer verdildi;

 "UEFA Disiplin Kurulu’nun milli futbolcumuz Merih Demiral'a 2 maç ceza vermesi son derece hatalı bir karardır. UEFA kararı açıklanmadan önce belirli mahfillerde kararın yayınlanması, bu kararın belirli baskı gruplarının etkisi ile alındığı göstermektedir. UEFA’nın bu kararı, futbolun üzerine siyasi baskı gölgesi düşürmüştür"

GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK

Bakan Bak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "UEFA'nın, hukukî hiçbir dayanağı olmayan, bütünüyle siyasi olduğuna inandığımız haksız ve yanlı kararını kınıyoruz. Ülkemize ve millî futbolcumuz Merih Demiral'a uygulanan bu çifte standarda karşı hukukî yollardan hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Futbolcularımıza inanıyoruz. Onlar da gereken cevabı yeşil sahada verecektir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: istiklal.com.tr