AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik eleştirilerine sert yanıt verdi.

"SUÇ ORTAĞI" İFADESİNE TEPKİ

Çelik, Özgür Özel'in Cumhur İttifakı bileşenlerine "suç ortağı" demesini siyasi nezakete aykırı ve saygısız bir saldırı olarak nitelendirdi. Çelik, "CHP Genel Başkanı Sn Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır. Sn Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine 'suç ortağı' demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır." ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI MESAJI

Ömer Çelik, Cumhur İttifakı'nın güçlü bir birliktelikle yoluna devam ettiğini ve her türlü saldırıya karşı siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güce sahip olduğunu belirtti. Çelik, "Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir." dedi.

CHP İÇİNDEKİ RAHATSIZLIKLARA VURGU YAPTI

Açıklamasında, Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iade-i ziyaretinin ardından yaptığı eleştirileri, CHP içindeki rahatsızlıkları giderme çabası olarak değerlendiren Çelik, "Sn Özel’in Cumhurbaşkanımızın iade-i ziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: istiklal.com.tr