Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine parti yetkilileri, özellikle emekliler başta olmak üzere farklı etnik ve sosyal grupların görüşlerini dinlemek için çalışma başlatacak.

AK Parti'nin seçimlerde ilk kez CHP'nin arkasında ikinci sırada yer alması, oy oranında ve kazandığı belediye sayısında düşüş yaşaması üzerine, partinin lideri Erdoğan, oy kayıplarının nedenlerini araştırmak için bir kurul oluşturulması talimatını verdi. Bu çalışma kapsamında "Türkiye'yi dinliyoruz" projesi doğrultusunda, 81 ilde sahaya inen parti yetkilileri, oy kayıplarının nedenlerini tespit edecek.

Emeklilerin yoğun olduğu şehirler öncelikli olarak değerlendirilecek ve analiz edilecek. Elde edilen bulgulara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan için bir rapor hazırlanacak ve AK Parti'nin yeni yol haritası belirlenecek.

Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından yaptığı konuşmada öz eleştiri yapacaklarını belirterek seçim sonuçlarını enine boyuna değerlendireceklerini, milletin sandıkta verdiği mesajları dikkatle tartarak gerekli adımları atacaklarını ifade etmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ